Podlahové topení pod plovoucí podlahu

1 položek celkem
ES 80-0,6x 1,5m / 69W, sada pro svépomocnou instalaci
1 110 Kč / ks

Topná fólie ES 80-0,6x 1,5m / 69W pro plochu 0,6 x 1,5m, 80W/m2, elektrické podlahové topení pro obytné místnosti pod laminátové a vinylové plovoucí podlahy s nosnou...

Kód: 6652538

Topné fólie pod plovoucí podlahu

 Topné fólie ECOFILM - umístění topných fólií přímo pod lamely plovoucí podlahy, jedná se o "suchou" skladbu, bez použití mokrých procesů!

Charakteristika a výhody technologie topných fólií pro montáž elektrického podlahového topení pod plovoucí podlahy:

 • topný prvek je umístěn přímo pod lamelou plovoucí podlahy nad kročejovou izolací, systém tak velmi přesně reaguje na pokyny regulace, to je důležité pro úsporný provoz (ostatní topné systémy trpí nevýhodou umístnění až pod kročejovou izolací, která je zároveň tepelným izolantem a snižuje výkon, který je možné přes podlahovou skladbu uvolnit do vytápěného prostoru, a navíc zpomaluje reakce topení řízeného regulací)
 • topná fólie dodává přesně stanovený měrný výkon v celé ploše tak, aby nevznikl příliš velký rozdíl teplot mezi spodní a horní částí lamely, vlivem čehož by docházelo ke kroucení a rozlézání lamel
 • minimální tloušťka topné fólie (0,4mm), nedochází k žádnému navýšení konstrukce podlahy
 • topné fólie mohou být instalovány v celé ploše, nebo ve vybraných zónách, kde uživatel požaduje temperovat podlahu (před kuchyňskou linkou, před sedací soupravou v pokoji, apod.) 

Suchá skladba elektrického podlahového topení s topnou fólií Ecofilm je realizovatelná i pod jiné krytiny než plovoucí podlahy, tzv. "měkké krytiny" např. lepený vinyl, lino ..... Montáž se liší instalací desek Heat-Pak nad topnou folii. Tyto speciální tepelně vodivé desky o celkové síle 7 mm převádějí teplo na finálovou měkkou krytinu a zároveň mechanicky chrání topnou folii a suplují tak ochrannou roli plovoucí podlahy. Více o instalaci v Jak na topné fólie.

Hlavní výhody elektrického podlahového topení pod plovoucí podlahu:

 • jednoduchost instalace topných fólií Eset (ES) s naspojkovanými vodiči
 • montáž zvládnutelná svépomocí 
 • výběr definovaných měrných výkonů 
 • šetrnost k plovoucím podlahám 

Topná folie pod plovoucí podlahu - skladba podlahy

 1. Třívrstvá dřevěná nebo laminátová plovoucí podlaha
 2. Podlahová (limitační) sonda v drážce
 3. Krycí PE fólie tl.0,25mm
 4. Podlahová topná fólie ECOFILM®
 5. Izolační podložka z extrudovaného polystyrenu
 6. Podklad–beton, anhydrit, původní podlaha, apod.