Separační PE fólie na tepelnou izolaci 6 x 5 m / 0,1 mm

Kód: 1300000
720 Kč 595,04 Kč bez DPH
Skladem

Separační fólie na tepelnou izolaci 6 x 5 m / 0,1 mm pro instalaci topných kabelů o výkonu 5 a 10 W/m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Separační fólie na tepelnou izolaci 6 x 5 m / 0,1 mm pro instalaci topných kabelů o výkonu 5 a 10 W/m.

Tato separační PE fólie je kladena přímo na tepelnou izolaci a slouží jako ochrana před zatečením anhydritové nebo betonové směsí do vrstvy izolace. Chrání tepelnou izolaci před nasáknutím, která se již nedá jednoduše vysušit a byla by tak trvale snížena její tepelně-izolační schopnost. 

Proč reflexní hliníková folie a termoreflexní fólie ve skladbách podlahového topení nefungují?

Prof. Ing. Jiří BAŠTA, Ph.D.,Ing. Luděk JANČÍK, ČVUT v Praze, Fakulta strojní,Ústav techniky prostředí ve své práci uvádějí:

V dnešní době se dodavatelé a výrobci komponent pro podlahové otopné plochy předhánějí ve vyčíslování úspor tepla při použití jejich systému s příslušným druhem reflexní fólie. Zákazníci jsou pak v obchodně-technické dokumentaci seznamování s úsporami, dosahovanými aplikací reflexní fólie, v rozsahu 10 až 30 %. Pokusíme se v následujícím textu objasnit fyzikální podstatu děje a uvést hodnoty získané experimentálně. Pro náš experiment jsme zvolili systém [1] s termoreflexní fólií „Top Heating“ typu „Profi Reflex 3 000“.

Experiment zcela jednoznačně nepotvrdil předpokládaný teoretický vliv termoreflexní fólie. Termoreflexní fólie změnila tepelnou propustnost vrstvy pod rovinou trubek, a tak i tepelný tok sdílený především pod vytápěný prostor velmi nepatrně. V definičním vztahu pro tepelnou propustnost pod rovinou trubek se projevil vlastní tepelný odpor termofólie jako přídatná tepelná izolace v rozsahu cca 1 %. Vzduchová mezera mezi reflexní vrstvou a mazaninou nad ní neumožnila, aby se fyzikálně projevil i princip sálání s ohledem na téměř shodné teploty mezivrstev. Podíl tepelného toku sáláním na změně tepelné propustnosti přes vzduchovou mezeru je vzhledem k velice malé tloušce termofólie, a tak i zanedbatelnému rozdílu povrchových teplot (reflexní vrstva – mazanina nad TRF) zanedbatelný.

Zdroj: Bašta, J., Jančík, L.: Podlahová otopná plocha a reflexní fólie. In: VVI, 2010, roč. 19, č. 4. ISSN 1210-1389.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství
Rozměry: 5 x 6 m
Tloušťka: 0,1 mm